Запис: 067 16 16 101, 063 34 65 482 м. Львів. Україна, пр. Чорновола 16В/68. (ЖК AVALON)

Аудіометрія і тимпанометрія

Аудіометрія – дослідження для обстеження слуху. Вона дозволяє визначити «поріг чутності» у пацієнта та діагностувати хвороби вуха, а також виявити початок розвитку глухоти. Тестування проводиться при скаргах на погіршення слуху, порушення розбірливості мови, шуму у вухах. Процедура виконується лікарем-сурдологом із застосуванням спеціального обладнання.

Обстеження слуху на апараті Interacoustic AA222 у дітей та дорослих є безпечною та безболісною діагностикою. Процедура не вимагає складної підготовки. При цьому вона дає можливість виявлення порушень у будь-яких відділах слухового апарату. Якщо регулярно проходити діагностику, можна вчасно виявити та запобігти ризикам втрати слуху.

Аудіометрія Львів

Результати дослідження відображаються на графіку, за допомогою якого визначається слухова чутливість лівого та правого вуха. Завдяки цьому можна визначити ступінь порушення слуху та місце ураження (слуховий нерв, середнє вухо та ін.).

Основними показаннями до проведення аудіометрії є:

  • Захворювання внутрішнього та середнього вуха, які супроводжуються погіршенням слухового сприйняття:
  • Травми вух і голови, що спричинили зниження гостроти слуху
  • Інфекційні хвороби вуха
  • Хвороби головного мозку, пов'язані з ураженням його слухової кори
  • Підозри на розвиток приглухуватості пов’язаної із професійною діяльністю
  • Приглухуватість невідомого походження

Як відбувається підготовка до процедури?

Отоларинголог Львів
приватний лор львів

Спочатку проводиться опитування пацієнта та розмова з ЛОР-лікарем. Фахівець визначає, коли пацієнт помітив перші ознаки порушень слуху. Лікар уточнює, чи немає у пацієнта інших симптомів захворювань: болю, дискомфорту, дзвону, шуму та ін. Сурдолог визначає і всі перенесені пацієнтом захворювання, які могли вплинути на стан слуху. Лікар уточнює, чи не було травм вух та голови. Уточнюються також та спадкові фактори.

Важливо! Перед аудіометрією краще відмовитися від прослуховування гучної музики в навушниках та відвідування місць із підвищеним рівнем шуму.

Процедура триває 25-30 хвилин.

Тональна та порогова аудіометрія

Такі дослідження проводять із використанням аудіометра. Такі пристрої доповнюються накладними навушниками або телефонами. У комплектацію також включаються кістковий вібратор, мікрофон та кнопка для пацієнта. Результати дослідження фіксуються спеціальним записуючим приладом. Аудіометр дає можливість відтворення сигналів різної інтенсивності: від 125 Гц до 8000 Гц.

За допомогою навушників пацієнту передається сигнал конкретної тональності. Якщо людина чує її – натискає на спеціальну кнопку. За відсутності реакції пацієнта лікар підвищує тональність. Так визначається мінімальне значення. Максимум сприйняття визначається аналогічно. Пацієнт відпускає кнопку, коли рівень сигналу перевищує межу чутності. Результати дослідження фіксуються на аудіограмі.

Тимпанометрія що це?

Тимпанометрія – це об’єктивне дослідження слуху, яке дозволяє виявити не тільки приглухуватість, а й наявність рідини в середньому вусі. Це обстеження дуже поширене для діагностики втрати слуху у дітей. Тимпанометрія - це не що інше, як імпедансна аудіометрія. Простіше кажучи, це тест, який спрямований на оцінку чутливості барабанної перетинки до змін тиску в зовнішньому слуховому проході. Під час тесту вимірюється відбиття звукової хвилі від барабанної перетинки при зміні тиску в слуховому проході

Як виглядає обстеження?

Обстеження асолютно безсолісне для дітей та дорослих. Під час обстеження пацієнту встановлюють зонд тимпанометра безпосередньо в зовнішній слуховий прохід. Завдяки зонду можна досліджувати рівень тиску у барабанній порожнині. Тимпанометрію у нашому центрі проводять дітям з однорічного віку.

Які показання до обстеження ?

Перевірка слуху тимпанометрією проводиться при кондуктивній приглухуватості не тільки при незміненій барабанній перетинці, але і при появі рідини в барабанній порожнині. Тест також рекомендований у випадках поганої прохідності євстахієвої труби або сенсоневральної приглухуватості.

Результати тимпанометрії – як їх читати?

Після виконання тесту результати представляють на графіку у вигляді кривої. Найпоширеніші результати описані нижче.

Що означає тимпанометрія тип А?

Крива типу А вказує, що порушень у роботі середнього вуха та слухових кісточок не виявлено.

Що означає тимпанометрія тип В?

Плоска крива зазвичай вказує на наявність випоту у середньому вусі. При такому вигині також може виникнути повна непрохідність євстахієвої труби.За статистикою приблизно 80% дітей до 5 років страждають цим захворюванням. Якщо захворювання не лікувати, воно може призвести до постійної втрати слуху, тому його не можна недооцінювати.

Що означає тимпанометрія тип С ?

Крива С є ще одним із варінтів поганої прохідності слухової струби. Це крива з чітко зміщеним піком вліво, тобто в бік негативних значень тиску. Така крива свідчить про порушення роботи слухової( євстахієвої) труби. Це можуь бути гострі та хронічні проблеми. Варто також зазначити, що С-крива також може вказувати про наявність гіпетрофії носоглоткового мигдалика.

Тимпанометрія у Львові

Ціни на аудіометрію та тимпанометрію

Послуга ЛОРа Вартість, грн
Аудіометрія ( тональна порогова аудіометрія) 500
Тимпанометрія 300
Імпедансометрія (тимпанометрія, реєстрація акустичних рефлексів) 500
Реєстрація акустичних рефлексів 250

Дані для запису: